Events

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie? Dodaj wydarzenie zarejestruj się

Galeria Sztuki BellArt

Kategoria: Sztuka
2015-09-14, Rzeszów, Mickiewicza 13, Galeria Sztuki" Współczesnej "BellArt"

O nas

Galeria Sztuki" Współczesnej "BellArt" powstała w 2000 roku z pasji do sztuki i działa nieprzerwanie już 14 lat. Pierwszą siedzibą był lokal przy ul.3-go Maja nieopodal Banku NBP w podwórzu i stąd początkowo nosiła nazwę "Galeria w podwórzu". 
Kilkakrotnie zmieniała swoją siedzibę,obecnie juz od kilku lat mieści się w zabytkowej kamienicy Teatru Maska przy ul.Mickiewicza 13.
Głównym celem działalności Galerii jest prezentacja sztuki współczesnej ,propagowanie i udostępnianie szerszemu gronu odbiorców twórczosci znanych i cenionych artystów,
Podkarpackiego Środowiska Artystycznego ,jak również z innych regionów Polski ,a także z zagranicy.
Od początku swojej działalności Galeria organizuje wystawy indywidualne znanych malarzy,grafików,rysowników,rzezbiarzy,jak również promuje młodych,zdolnych wchodzących dopiero na rynek sztuki absolwentów Wyższych Uczelni Artystycznych.
W ciągu blisko 15 lat swojej działalności zaprezentowała ok.120 wystaw indywidualnych i zbiorowych(tematycznych),malarstwa,rzeżby,grafiki,rysunku. Jest miejscem spotkań twórców i miłośników sztuki.Na dobre wpisała się już w pejżaż naszego miasta. Ma już spore grono stałych bywalców i odbiorców comiesięcznych wystaw. Oprócz malarstwa,rysunku,rzezby,ceramiki i szkła artystycznego,posiada w swojej ofercie meble stylowe oraz unikatowe przedmioty dekoracyjne.

Galeria czynna 
poniedziałek-piatek: 10-17
sobota: 10-14

Galeria Sztuki BellArt