Events

Serwis prezentujący najciekawsze imprezy z całej Polski! Sprawdź! RSS

Wiesz coś o imprezie? Dodaj wydarzenie zarejestruj się

ZDiT zapowiada ułatwienia w ruchu w Łodzi od 7 września. Odblokowane zostanie kilka ulic

Kategoria: Info24
2015-09-09, Łódź, .., ..

Od 7 września otwarte ma zostać skrzyżowanie Wólczańska/al. Mickiewicza. Na tym obszarze przywrócony zostanie ruch jednokierunkowy z północy na południe.
Ułatwienia są zapowiadane także dla osób jadących z Retkini na Widzew. Piotr Grabowski, rzecznik ZDiT poinformował:

- Od pewnego czasu można było jechać al. Piłsudskiego z Widzewa na Retkinię. W poniedziałek otwieramy południową nitkę alei od ul. Piotrkowskiej do Sienkiewicza. Zmiany w relacji wschód - zachód odczują również pasażerowie, korzystający z komunikacji miejskiej. Na trasę W-Z na od al. Kościuszki do ul. Przędzalnianej wracają autobusy linii nr 98 oraz Z10. Nie będą już jechały uciążliwymi objazdami, tylko jadą od Kościuszki prosto.

Końca dobiegły także remonty na ul. Klińskiego od ul. Orlej do al. Piłsudskiego, a to oznacza, że jadący z południa Kilińskiego będą mogli skręcić w prawo, w Piłsudskiego (w kierunku Widzewa).

Ogromne korki na Widzewie. Remont i zmiana organizacji ruchu na al. Piłsudskiego w Łodzi
Z kolei na al. Politechniki ruch tramwajowy znowu będzie jeździł po obu torach.
Po weekendzie kierowcy będą już mogli jeździć przez skrzyżowanie Źródłowa/Smugowa, gdzie prowadzone były prace ciepłownicze.
Od kilku dni otwarte jest rondo Inwalidów na Widzewie. Zakończono prace na ul. Rokicińskiej (od Puszkina do Augustów). Skrzyżowanie Rokicińska/Augustów jest otwarte we wszystkich kierunkach. Podobnie jest na skrzyżowaniu przy dworcu Łódź Kaliska.

ZDiT zapowiada ułatwienia w ruchu w Łodzi od 7 września. Odblokowane zostanie kilka ulic